Budování značky – brandbuilding – brandvision
Budování značky – brandbuilding – brandvision

Detektiv Brand v nouzi – Případ cestovní horečky

“To už je zítra ?!” vykřikl detektiv Brand zděšením, když si uvědomil, že právě zítra odjíždí na konferenci metodiky vyšetřování do Budapešti. Kde teď v neděli najdu pojišťovacího agenta na telefonu? Držel hlavu v dlaních a bylo mu do pláče. Brandova hospodyně Marietta původem z Itálie však měla vždycky něco v rukávu.

Znáte to … je neděle. V pondělí odjíždíte na dovolenou či na konferenci jako náš nebohý detektiv Brand a najednou si vzpomenete, že jste v pátek nestihli sjednat pojištění a navíc váš pojišťovací makléř má dovolenou. Máte jen dvě možnosti – počkat až se vrátí v pondělí ráno a doufat, že se to nějak vyřeší anebo jednat. Napíšete e-mail a říkáte si, snad se to stihne. Je neděle připomínám! Na okenním parapetu se vám rozdrnčí telefon, a když ho zvednete ozve se známý milý hlas vašeho pojišťovacího makléře. “Dobrý den, to není problém, posílám vám potvrzení a kartičku e-mailem. Jen musíte platbu provést co nejdříve. Ideálně kartou či online převodem.” Poděkuji a ještě než se vzpamatuji, už i mi pípá e-mail a já si uvědomuji, že tohle je skutečná hodnota doručená lidmi a službami, které fungují. Celý proces platby trvá jen pár minut a já s radostí posílám potvrzení o platbě mému pojišťovacímu makléři se slovy.

“Zaplaceno … děkuji a těším se na další spolupráci.”

V té chvíli si uvědomuji, že je to víc než spolupráce. Je to vztah postavený na důvěře. Na lidské ochotě, spolupráci a důvěře, že druhá strana naslouchá a koná. Tahle osobní značka mě fakt baví.

Možná tento příběh, nemá úplně poučný obsah. Ale já ho přece jen vidím a vnímám.

Hodnota služby je doručována prostřednictvím lidské empatie a ochoty pomáhat.

Stejně vysoce hodnotím služby nejmenované pojišťovny, která celý proces zjednodušila a můžete si tak snadno přes internet objednat pojištění a uhradit ho během pár minut. Celý proces je intuitivní, máte pocit, že je vám to známé a nemáte strach udělat další krok až k poslednímu potvrzení do e-mailu, který vám popřeje šťastnou cestu.

Je příjemné zjistit, že jsou věci, které fungují. A je to jen díky lidem. Díky!

Máte také svého anděla strážného ?